Kategorie

Zasilacze i wtyczki do taśm LED

Zasilacze LED to specjalne urządzenia, przeznaczone do zasilania diod LED. Najczęściej wyposażone są w zabezpieczenia przed przeciążeniem, przegrzaniem i przepięciem, co zapewnia ich bezpieczne i wydajne działanie. 

Sortuj według

Kolor
Barwa światła
Rodzaj gwintu
Moc[W]
Kolor szkła
Kształt
Napięcie (V)
Wysokość produktu[cm]
Szerokość produktu[cm]
Klasa efektywności energetycznej - stara klasyfikacja
Długość[m]
Model
Głębokość produktu[cm]
Napięcie znamionowe wyjściowe[V]
Moc znamionowa wyjściowa[W]
Długość/wysokość[cm]
Średnica/szerokość klosza[cm]
Liczba punktów światła
Materiał dominujący
Styl
Kategorie
Kolekcja

(Jest 136 produktów.)

Zasilacze do taśmy LED – wybierz odpowiedni dla siebie 

Zasilacze LED dostępne są w różnych rozmiarach, mocach i napięciach, dzięki czemu można wybrać odpowiedni model do konkretnego zastosowania. W naszej ofercie znajdziesz zasilacze profesjonalne, wtyczkowe, modułowe, modułowe slim, meblowe, ultraslim, IP67 (wodoodporne), montowane do puszki, montowane na szynę DIN, slim 24V, meblowe 24V i IP67 24V. 

Ponadto wśród zasilaczy profesjonalnych można wyróżnić zasilacze Adler modułowe slim 12V, zasilacze POS modułowe 12V, zasilacze GLP IP67 12V, zasilacze Adler 24V, zasilacze POS 24V i zasilacze GLP IP57 24V.  

Jak łatwo zauważyć, zasilacz do LED to kategoria bardzo rozległa, dlatego tak ważne jest, aby wybrać prawidłowy, kierując się potrzebami swojej instalacji LED, a także własnymi preferencjami. Wszystkie zasilacze LED zbudowane są z wysokiej jakości elementów, które zapewniają długą, stabilną i bezawaryjną pracę systemu oświetleniowego. 

Profesjonalne zasilacze LED – kiedy warto je wybrać? 

Zasilacz Adler modułowy 12V to zasilacz 12 V do LED, który jest zasilaczem montażowym modułowym. Jest on zróżnicowany ze względu na swoją moc, która waha się od 60W do 240W. Dostępne są zasilacze z tej serii o mocy 60W, 80W, 120W, 150W, 200W, 240W i 360W. Ten zasilacz do LED-ów 12V idealnie nadaje się do zasilania taśm LED, RGB, opraw LED i żarówek LED, a także modułów i paneli LED. Natomiast zasilacze Adler 24V przeznaczone są do pracy w zaawansowanych systemach automatyki przemysłowej, a ponadto do pracy związanej ze sterowaniem maszynami. 

Zasilacze POS modułowe 12V to zasilacze stałonapięciowe, które posiadają uniwersalny zakres wartości napięcia wejściowego, a przy tym odpowiednie zabezpieczenia i możliwość chłodzenia swobodnym obiegiem powietrza. Dostępne są również zasilacze POS 24V. 

Natomiast zasilacz LED wodoodporny IP67 12V i 24V to produkt przeznaczony do taśm LED oraz źródeł światła LED, jak żarówki i listwy COB pracujące na napięciu V DC (stabilizowanym). Należy pamiętać o tym, iż ten zasilacz do taśmy LED przeznaczony jest do zastosowań wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń, gdzie może być narażony na czynniki atmosferyczne. Zasilacz LED wodoodporny IP67 to idealne rozwiązanie do łazienek, oświetlania wanien, kabin prysznicowych, banerów reklamowych i wielu innych.

Zasilacz do taśm LED – nie tylko profesjonalny 

Warto zauważyć, że zasilacz do taśm LED to nie tylko produkt profesjonalny. Do zastosowań domowych najczęściej wybierane są zasilacze wtyczkowe, które pozwalają na podłączenie wybranego systemu LED do gniazdka elektrycznego. Wtyczka do LED-ów to częsty sposób na podłączenie małych listew LED instalowanych na chwilę. 

Zasilacze modułowe mogą być wykorzystywane do zasilania: 

  • LED RGB,
  • żarówek, modułów, paneli LED,
  • liter świetlnych wewnątrz i na zewnątrz,
  • tablic wyników, kursów walut i innych,
  • wyświetlaczy cen paliwa,
  • iluminacji budynków,
  • oświetlenia domowego i biurowego. 

Zasilacze meblowe z kolei wyróżniają się niewielkim rozmiarem i wszechstronnym zastosowaniem, są one doskonałe do podświetlenia blatu kuchennego, a także umieszczania wewnątrz szaf w garderobie. Wyróżnić można również zasilacze dopuszkowe i zasilacze montowane na szynę DIN. Dostępne są też zasilacze wodoodporne. W naszej ofercie możesz odnaleźć zasilacz do taśm LED doskonale dopasowany do każdej instalacji, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. 

Jak dobrać odpowiedni zasilacz LED? 

Wybór właściwego zasilacza do źródeł LED może wydawać się rzeczą skomplikowaną, jednak jest on bardzo istotny, ponieważ odpowiednio dobrany zasilacz stanowi gwarancję prawidłowej i długiej pracy. Zasilacze stosuje się do źródeł, które nie są dostosowane do pracy pod napięciem 230V. 

Podstawowy parametr, jakim powinno się kierować podczas wyboru zasilacza, to napięcie, jakiego do pracy potrzebuje wybrana taśma. W przypadku oświetlenia LED należy zakupić zasilacz kompatybilny z danym typem oświetlenia. Wybierając zasilacz, należy pomnożyć moc poboru taśmy z 1mb przez liczbę metrów, które zostały podłączone do zasilacza. Warto wybrać zasilacz z 10-15% zapasem, aby nie był on za bardzo obciążony. Warto także zdecydować się na zasilacze z odpowiednim zabezpieczeniem, np. wodoodporne, jeżeli zamierzamy je zainstalować w miejscach o podwyższonej wilgotności. 

Loading...