Kategorie

Sterowniki jednokolorowe do taśm LED

Jednokolorowe diody LED najczęściej wymagają specjalnego sterownika, aby zapewnić odpowiednią jasność i kontrolę koloru. Sterowniki jednokolorowe do diod LED są bardzo proste w instalacji i obsłudze. W naszej ofercie LED-ONE znajdziesz szeroką gamę różnorodnych ściemniaczy i włączników do LED jednokolorowych.

Sortuj według

Barwa światła
Moc[W]
Napięcie (V)
Długość[m]

(Jest 18 produktów.)

Sterownik LED jednokolorowy – kiedy to odpowiednie rozwiązanie?

Sterownik do LED jednokolorowych to jedno z najprostszych urządzeń do sterowania LED, jakie można wyróżnić z kategorii sterowniki i ściemniacze LED. Sterownik do LED-ów jednokolorowych to bardzo proste rozwiązanie, intuicyjne zarówno w instalacji, jak i w obsłudze. Może być on zasilany nie tylko bezpośrednio z sieci elektrycznej, ale też za pomocą odpowiedniego zasilacza sieciowego.

Sterownik LED do diod jednokolorowych to rozwiązanie dostępne w różnych konfiguracjach, w zależności od typu i ilości łączonych diod. Może być on zastosowany wyłącznie do regulowania jednej grupy LED lub wielu. Niektóre sterowniki jednokolorowe mogą być wyposażone w inne udogodnienia, takie jak programowane tryby świecenia, miganie, stopniowe wzmacnianie czy zanikanie. Sterownik do LED-ów jednokolorowych to rozwiązanie dostępne w różnych wymiarach i wytrzymałościach, aby zapewnić jak najlepsze dopasowanie do wybranych diod LED.

Sterowniki jednokolorowe LED w ofercie LED-ONE

W ofercie naszej firmy LED-ONE znajdziesz odpowiednie sterowniki jednokolorowe doskonale dopasowane do wybranych przez Ciebie diod LED. W asortymencie znajdziesz m.in. pojedyncze elementy, takie jak np. biały ściemniacz klawiszowy do taśmy LED mono o mocy 72W. Ten ściemniacz mini do taśmy LED, który posiada 3 przyciski, nadaje się do ściemniania, rozjaśniania, włączania i wyłączania taśm LED jednokolorowych. Urządzenie to na wejściu łączone jest z odpowiednim zasilaczem, natomiast na wyjściu spinane z taśmą LED. Wśród oferowanych prostych ściemniaczy wyróżnić można także czarny ściemniacz dotykowy do taśm LED mono 6A o mocy 72W.

W ofercie znalazł się również MINI ściemniacz, który jednocześnie zawiera funkcje włącznika/wyłącznika dotykowego. Ten sterownik LED jest instalowany w otworze, może on zostać zamontowany wewnętrznie do taśm LED, modułów, a także opraw meblowych zamiast tradycyjnego włącznika światła.

Wśród pojedynczych elementów, które można zainstalować w ramach swojej instalacji LED, znajduje się również włącznik klawiszowy do taśm LED jednokolorowych na kablu DC 2.1 / 5.5. Nadaje się on doskonale do włączania i wyłączania taśm LED jednokolorowych. Jest to w pełni gotowe rozwiązanie, które gwarantuje doskonałe dopasowanie do wybranego zestawu LED.

Ponadto w ofercie ściemniaczy znalazł się też włącznik/wyłącznik ze ściemniaczem bezdotykowy podblatowy. Jak włączyć taki sterownik LED bez pilota? Wystarczy poruszyć dłonią w przestrzeni kilku cm od czujnika, ponieważ powoduje to jego włączenie lub wyłączenie. Dłuższe przytrzymanie dłoni spowoduje natomiast ściemnienie lub rozjaśnienie światła LED. Dotyk wykrywany jest do maksymalnej grubości płyty 38 mm (w zależności od gęstości danej płyty). Włącznik ten to idealne rozwiązanie do bezdotykowego zapalania taśm LED umieszczonych po niewidocznej stronie płyty meblowej, a także do sterowania oferowanymi przez nie wszelkimi funkcjami światła.

Sterowniki jednokolorowe LED w zestawie z pilotem

Zestawy sterowników LED jednokolorowych z pilotem pozwalają na swobodne regulowanie oświetlenia LED. Przeważnie są one wyposażone w odbiornik radiowy, który pozwala na sterowanie światłem bezprzewodowo, za pomocą pilota. Piloty takie są wyposażone w różne funkcje, takie jak zmiana intensywności, ustawienie barwy światła czy włączanie i wyłączanie. W zależności od modelu zestawy te mogą być kompatybilne z wieloma rodzajami diod LED, w tym z taśmami LED, lampami LED, reflektorami LED, żarówkami LED itp.

W naszej ofercie znajdziesz zarówno sterowniki jednokolorowe do LED na podczerwień, jak i sterowniki na fale radiowe. Wszystkie te urządzenia służą do łatwego i szybkiego zarządzania natężeniem światła wszystkich taśm jednokolorowych. Warto wiedzieć, że maksymalny pobór wszystkich podłączonych odcinków taśm LED przy napięciu 12V nie może przekroczyć 72W, w przeciwnym razie instalację należy rozszerzyć o wzmacniacze sygnału lub ściemniacz o większej mocy.

Komunikacja między sterownikiem na podczerwień a dołączonym do niego pilotem odbywa się za pomocą fal podczerwonych – IR. Rozwiązanie to umożliwia obsługę takich samych odbiorników jednym pilotem, jednak wymaga to kierowania pilota w stronę odpowiedniego kontrolera.

Zasięg pilota w warunkach otwartej przestrzeni wynosi około 5 metrów. Fabrycznie zaprogramowane funkcje i tryby dostępne w pilotach dołączonych do zestawów z jednokolorowymi sterownikami LED umożliwiają zdalne włączanie i wyłączanie światła, a także ściemnianie i rozjaśnianie kolorów statycznych.

Natomiast komunikacja pomiędzy sterownikiem na fale radiowe a pilotem odbywa się właśnie za ich pomocą. Nie wpływa to jednak na zasięg pilota, możliwość podłączenia taśm LED ani na tzw. funkcję „power off memory”, która umożliwia wyświetlenie tego samego programu po ponownym włączeniu sterownika/odcięciu zasilania.

Loading...