Kategorie

Zestawy taśm LED kolorowe (RGB)

Taśmy LED RGB to doskonałe narzędzie do udekorowania każdego pomieszczenia i nadania mu indywidualnego charakteru. Kolorowe taśmy LED umożliwią Ci uruchomienie wyobraźni i stworzenie niepowtarzalnej aranżacji. Ponadto dzięki zastosowanej w nich technologii pozwalają one widocznie ograniczyć rachunki za prąd. Diody RGB, odpowiednio Red (czerwona), Green (zielona) i Blue (niebieska), pozwalają na stworzenie mnóstwa kolorów, ograniczonych wyłącznie Twoją wyobraźnią i jakością sterownika. W ofercie LED-ONE dostępne są niezawodne taśmy LED RGB ze sterownikami umożliwiającymi wykorzystanie ich możliwości w pełni.

Sortuj według

Barwa światła
Rodzaj gwintu
Moc[W]
Kolor szkła
Kształt
Napięcie (V)
Szerokość produktu[cm]
Długość[m]
Kategorie

(Jest 32 produktów.)

Taśma RGB – co oznacza ten akronim?

System RGB stanowi jeden z najpopularniejszych modeli przestrzennych barw. Jego nazwa pochodzi od pierwszych liter angielskich nazw kolorów: R – Red – czerwony, G – Green – zielony oraz B – Blue – niebieski. Model ten najczęściej używany jest do generowania kolorów przez urządzenia projekcyjne, czyli takie, które emitują światła. Korzystają z niego telewizory LCD, projektory, aparaty cyfrowe oraz oświetlenie LED. Z rozwiązania, jakie stanowi LED RGB, powstała następnie taśma RGBW.

Ten model barw opiera się na niedoskonałościach ludzkiego oka, pozwalając dzięki mieszaniu różnych wartości poszczególnych składowych kolorów na uzyskanie wrażenia wyświetlania innej barwy niż trzy podstawowe kolory. W praktyce rozwiązanie, jakim jest oświetlenie LED RGB, polega na wykorzystaniu trzech diod w kolorach podstawowych albo jednej diody wielokolorowej (posiadającej wewnątrz 3 czipy świecące w 3 podstawowych kolorach) i odpowiednie sterowanie ich jasnościami za pomocą dopasowanego sterownika.

Rodzaje zestawów RGB

Zestawy RGB to jedne z gotowych zestawów taśm LED. Można je podzielić na taśmy RGB LED działające w oparciu o IR (podczerwień), fale RF (radiowe) oraz zestawy strefowe – radiowe kodowane. Sterowniki działające w oparciu o podczerwień komunikują się za pomocą fal podczerwieni IR, co wymusza każdorazowe kierowanie pilota w stronę sterownika. W ofercie LED=ONE znaleźć można zestawy, w których dostępna jest taśma RGB 150 IP 20 na diodzie 5050, która posiada 30 diod na metr. Każda z nich świeci wszystkimi dostępnymi kolorami, co można regulować za pomocą sterownika. W zestawie znajdują się także zasilacze wtyczkowe lub laptopowe. Taśma LED RGB na baterie również często działa w oparciu o podczerwień.

Taśma LED RGB 5m z pilotem, która stanowi jedną z najczęściej wybieranych taśm LED RGB, dostępna jest również w wersji działającej w oparciu o fale radiowe. Gotowe zestawy składają się z taśmy RGB 150 ip20 na diodzie 5050, sterownika RGB i zasilacza. Najdłuższy zestaw z tym sterownikiem to zestaw, w którym dostępna jest taśma LED 25 m.

Układ RGB należy montować w taki sposób, aby uniknąć niepożądanego zjawiska spadku napięcia, co wiąże się z tym, że taśma nie świeci równo na całej długości. Z tego powodu do wielu zestawów dołączone są rozdzielacze RGB na dwa wyjścia. Do rozdzielaczy montowana jest taśma RGB 5 m do jednego i drugiego wyjścia. W ten sposób można uzyskać 10-metrowy ciąg taśmy RGB, który na całej swojej długości będzie świecił równym światłem. W naszej ofercie dostępna jest także taśma RGB 10m.

W asortymencie można jeszcze znaleźć zestaw strefowy, który jest przystosowany do sterowania kilkoma zestawami taśm LED RGB przy pomocy jednego pilota. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie w przypadku instalacji kilku zestawów LED w jednym pomieszczeniu. Dołączony do pozostałych elementów pilot posiada zdefiniowane cztery niezależne strefy od 1 do 4, co umożliwia sterowanie wszystkimi jednocześnie lub obsługę każdej z nich niezależnie. Zestawy strefowe umożliwiają sterowanie jednym pilotem nawet tak długich taśm LED jak taśma LED 20m RGB.

Gotowe zestawy taśm LED RGB – uniwersalne rozwiązanie

Taśma RGB z pilotem i innymi odpowiednimi akcesoriami to zestaw, który może być doskonałym rozwiązaniem zarówno dla osób rozpoczynających swoją przygodę z taśmami LED, jak i dla doświadczonych użytkowników, ceniących swój czas i proste rozwiązania. Taśma RGB to nie tylko doskonały dodatek do domu i innych wnętrz. Coraz częściej stosowana jest jako taśma LED RGB do samochodu, która pozwala na stworzenie bardziej nowoczesnego wyglądu jego wnętrza.

Loading...