Kategorie

Naświetlacze LED z czujnikiem ruchu

Oświetlenie LED z czujnikiem ruchu to nowoczesne rozwiązanie, które pozwala oszczędzić energię, ponieważ opiera się na automatycznym włączaniu się i wyłączaniu świateł w zależności od wykrytego ruchu. Rozwiązanie to może być zarówno stosowane wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz.

Sortuj według

Barwa światła
Jasność[lm]
Wysokość produktu[cm]
Szerokość produktu[cm]
Stopień ochrony IP
Moc znamionowa[W]

(Jest 10 produktów.)

Halogen zewnętrzny z czujnikiem ruchu – jak działa? 

Halogen z czujnikiem ruchu zewnętrzny to naświetlacz LED zewnętrzny z czujnikiem ruchu, który stanowi alternatywę dla produktu, jakim są naświetlacze LED bez czujnika. Naświetlacze LED montuje się często na słupach lub budynkach, aby oświetlały okolicę danego miejsca. W przypadku lampy LED czujnik ruchu uruchamia się w momencie, kiedy wykryje ruch. Jeżeli halogen połączony jest z kamerą, ma ona wówczas możliwość nagrania bardzo wyraźnego obrazu, a dzięki oświetleniu danego terenu, a także możliwości skoordynowania pracy czujnika z alarmem, urządzenie szybko wykryje podejrzany ruch i poinformuje o nim właściciela danego urządzenia. 

Naświetlacze LED z czujnikiem ruchu 

Do doświetlenia garażu, ogrodu czy terenu budowy konieczne są naświetlacze o różnej mocy. W naszej ofercie znajdziesz różnorodne lampy LED z czujnikiem ruchu. Są one podzielone na dwie główne linie produktowe – naświetlacze LED z czujnikiem ruchu i naświetlacze LED SLIM z czujnikiem ruchu. Wszystkie nasze oświetlacze znajdujące się w ofercie mają klasę szczelności IP65, co oznacza, że można je stosować na zewnątrz. 

Lampa LED z czujnikiem ruchu, która znajduje się w naszej ofercie, występuje w wariantach o różnej mocy, a także może emitować światło białe zimne, ciepłe i neutralne. W asortymencie znajdują się lampy LED o mocy od 10W do 100W (10W, 20W, 30W, 50W, 100W). Główne cechy obecnego w nich czujnika ruchu to: 

  • regulacja czujnika zmierzchu LUX 5-2000,
  • regulacja czasu świecenia 20 sec/3 min,
  • regulacja zasięgu czujnika 1-10 m (dystans zależy od warunków pracy lampy),
  • kąt detekcji 180°. 

Naświetlacz z czujnikiem ruchu posiada sprawność w przedziale 98-102%, zamontowana została w nich stabilna dioda SMD 2835 SANAN 3 generacji, a także wbudowany czujnik ruchu do LED z regulacją zasięgu oraz czasu świecenia LUX. Długość przewodu zasilającego wynosi 15/20 cm. 

W ofercie firmy LedOne znaleźć można również naświetlacze LED Slim z czujnikiem ruchu, które występują w czterech wariantach: o mocy 10W, 20W, 30W i 50W. Te wysokiej jakości, bezawaryjne naświetlacze też mogą być zamontowane na zewnątrz. Posiadają one 3-letnią gwarancję, są wodoszczelne i wyposażone w doskonały czujnik ruchu i zmierzchu. Te naświetlacze LED z czujnikiem ruchu mają niewielkie wymiary, a także szroniony klosz, dzięki czemu światło wydobywające się z nich jest łagodniejsze. 

Oferujemy również halogen z czujką ruchu, który został skonstruowany specjalnie na elewacje budynków – LED 5W IP54 z PIR (czujnikiem zmierzchu i ruchu). Naświetlacz ten to lampa solarna, która po wykryciu zmierzchu wchodzi w tryb czuwania, a gdy wykryje najmniejszy ruch, zapala się na 100% jej jasności. Moc tej lampy to 5W, posiada ona klasę odporności IP54. Jednakże największym plusem tego rozwiązania jest możliwość ładowania na słońcu, przy czym jedno pełne ładowanie wystarcza na ok. 8 godzin pracy. Dodatkowo lampa posiada 5-metrowy przewód, który umożliwia umiejscowienie panelu solarnego w najbardziej nasłonecznionym miejscu. 

Jaki naświetlacz z czujnikiem ruchu wybrać? 

Lampa LED z czujką ruchu to doskonałe rozwiązanie, które może być zainstalowane w wielu miejscach, znacznie przyczyniając się do poprawy bezpieczeństwa. Moc reflektora powinna zależeć przede wszystkim od miejsca jego zamocowania. Jeżeli potrzebujesz lampy wyłącznie na wjazd do garażu lub nad samą bramę garażową, wystarczy naświetlacz o mocy do 20W. W połączeniu z wysokiej jakości oprawą, a także szerokim kątem padania, światło to oświetli nie tylko sam wjazd, ale również przestrzeń wokół bramy czy domu.

Lampa LED z czujnikiem ruchu o większej mocy, czyli 50W lub 100W, może być niezbędna w halach produkcyjnych, magazynach czy na parkingach. Reflektory domowe, znajdujące się przy ogrodzeniach i wjazdach, powinny mieć niższą moc, by zbyt intensywne światło nie sprawiało problemu innym mieszkańcom, więc z tego powodu warto rozważyć także linię LED Slim. 

Loading...