Kategorie

Taśmy LED - 1 metr

Taśmy LED 1 metr to jedno z najpopularniejszych rozwiązań w dziedzinie taśm LED. Warto pamiętać, że łączenie taśm jest najczęściej bardziej bezpieczne niż cięcie ich na mniejsze kawałki. Ponadto taśmy LED 1 metr to specjalnie zaprojektowane taśmy, które są w stanie wygenerować dużo światła, a ich montaż jest bardzo prosty.

Sortuj według

Barwa światła
Moc[W]
Jasność[lm]
Napięcie (V)
Szerokość produktu[cm]
Klasa efektywności energetycznej - stara klasyfikacja
Temperatura barwowa[K]
Długość[m]
Stopień ochrony IP
Liczba punktów światła
Kategorie
Klasa szczelności
Moc znamionowa[W]

(Jest 85 produktów.)

Taśmy LED 1 metr – uniwersalne rozwiązanie

Taśmy LED 1 metr to taśmy LED o określonej długości, które podobnie jak wszystkie taśmy LED wykorzystują diody LED do wytwarzania światła. Taśmy takie często wykorzystywane są do oświetlenia domowego, dekoracyjnego, ogrodowego i wielu innych, w zależności od potrzeb ich użytkownika. Są one znacznie bardziej energooszczędne niż tradycyjne żarówki i świetlówki, ponieważ zużywają dużo mniej energii elektrycznej.

Taśma LED 1 metr to bardzo wytrzymałe rozwiązanie, ponieważ może ona wytrzymać dużo większe obciążenie niż tradycyjne oświetlenia. Ponadto taśmy dostępne są w wersji białej, ale także wielokolorowej – RGB i RGBW. W ofercie LED-ONE znajdziesz wiele różnorodnych rodzajów taśm LED 1 m:

  • taśma MONO 2835 - 60 diod / 1m,
  • taśma MONO 2835 - 120 diod / 1m,
  • taśma MONO 5050 - 60 diod / 1m,
  • taśma MONO 2835 12V PREMIUM 1m,
  • taśma MONO 2835 24V PREMIUM 1m,
  • taśma MONO COB 12V / 1m, taśma MONO COB 24V / 1 m,
  • taśma MULTI - RGB / 1m,
  • taśma MULTI - RGBW RGB CCT / 1m.

Zastosowanie taśm LED 1 metr

Taśma LED 1 metr sprawdzi się doskonale w każdym wnętrzu, zarówno w przestrzeniach domowych, jak i komercyjnych. Taśmy te mogą być wykorzystane jako jedyne oświetlenie pokoju lub wyłącznie jego doświetlenie. Za ich pomocą warto oświetlić miejsca, w których szczególnie przyda się dodatkowe oświetlenie, takie jak kącik warsztatowy czy stanowisko, w którym robimy popularne mozaiki diamentowe czy układamy puzzle.

Ponadto wykorzystując je, można oświetlić zejście do piwnicy czy niewystarczająco doświetlony korytarz lub garaż. Zastosowanie taśm LED 1 metr ogranicza wyłącznie nasza wyobraźnia. Pomimo swojej krótkiej długości mogą one zbudować odpowiedni nastrój we wnętrzu, nadać mu indywidualny charakter, a jednocześnie funkcjonalnie oświetlić jego wybrane strefy.

Montaż taśm LED 1 metr

Zastanawiasz się nad rozwiązaniem, jakim są taśmy LED na metry? Często jest to droższa propozycja niż taśmy LED 1 metr, które można dzielić na kawałki minimum 10 cm za pomocą nożyczek, jak i łączyć w dłuższe kawałki za pomocą szybkozłączek. Pamiętaj jednak, że jeżeli połączysz wiele kawałków taśm LED, musisz wybrać mocniejszy zasilacz, tak aby taśma świeciła równo na całej swojej długości.

Taśmy LED można sterować, jak również ściemniać, za pomocą odpowiednich ściemniaczy i sterowników, które często znajdują się w zestawie z taśmą. Taśmy można zamontować, wykorzystując taśmę montażową, w jakie są one wyposażone. Najczęściej takie modele posiadają warstwę przylepną na spodzie, a więc wystarczy odkleić warstwę ochronną i już można przykleić ją w wybrany przez nas sposób.

Jeżeli chcemy jednak mieć możliwość przenoszenia taśmy LED, warto zamontować ją w odpowiednim profilu, który stanowi najbardziej funkcjonalne narzędzie do bezpiecznego, trwałego i estetycznego montażu w sposób, jaki najbardziej nam odpowiada. Taśma LED 1 m umieszczona w takim profilu będzie miała zdecydowanie dłuższą żywotność niż ta zamontowana bez profilu, szczególnie w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności, w którym polecane są produkty o wyższym zabezpieczeniu. Pamiętaj także, że umieszczając taśmę w profilu, nie musisz się martwić o to, czy podczas jej przyklejania nie zerwiesz farby czy tynku na ścianach.

Jaką taśmę LED 1 metr wybrać?

Wybór wśród taśm LED może wielu konsumentów wprowadzać w stan niepewności. Istnieje wiele różnorodnych modeli, które różnią się między sobą wyłącznie drobnymi detalami. Warto wiedzieć, czym różnią się diody LED 2835 od diod LED 5050, co oznacza skrót COB obecny w nazwie taśm LED, a także czym różni się taśma MONO od taśmy MULTI RGB.

Dioda LED 2835 różni się od diody LED 5050 kluczowym parametrem, jakim jest wydajność określana tym, ile lumenów przypada na jeden wat. Obie te diody mają taki sam pobór mocy, jednak dioda LED 2835 daje około 50% więcej światła niż dioda LED 5050. Jednak którą z nich wybrać? Często różnica w wydajności nie jest dostrzegalna w codziennym użytkowaniu, ponadto nie wpływa ona na żywotność diod. Różnica w cenie tych taśm LED 1 m również jest nieznaczna.

Natomiast skrót COB obecny w nazwie taśm LED MONO oznacza, że taśmy te wyposażone są w energooszczędne i nowoczesne diody LED COB. Wyróżniają się one znacznie dłuższą żywotnością i wyższą jakością światła, a także mniejszym poborem mocy niż taśma w technologii SMD, czyli taśma LED 2835 lub 5050.

Taśmy MONO różnią się między sobą nieznacznie, jednak wyraźnie odróżniają się od taśm RGB i RGBW. Taśmy RGB emitują 3 podstawowe kolory: czerwony, zielony i niebieski, a taśmy RGBW oprócz tych kolorów emitują kolor biały, najczęściej neutralny. Ilość dostępnych kolorów zależy przede wszystkim od wybranego sterownika.

Loading...