Kategorie

Włączniki

Włączniki światła to urządzenia, które służą do włączania i wyłączania oświetlenia. Wykorzystywane są one do kontrolowania dostępu światła w pomieszczeniach, ponieważ mogą również je ściemniać lub rozjaśniać, poprzez włączanie tylko wybranych stref lub urządzeń. W ofercie LEDONE możesz znaleźć nie tylko klasyczne białe włączniki, ale także czarne włączniki czy nowoczesne włączniki dotykowe. Ponadto w ofercie znajdziesz także włączniki do zadań specjalnych – działające na odległość, schodowe i krzyżowe.

Sortuj według

Kolor
Kategorie
Rodzaj produktu

(Jest 23 produktów.)

Białe, klasyczne włączniki

Włączniki to osprzęt elektroinstalacyjny, który jest niezbędny nie tylko w domach, ale także w biurach, zakładach produkcyjnych czy sklepach. Nie można wyobrazić sobie prawidłowej instalacji elektrycznej bez elementu, jakim są włączniki światła. Nawet jeżeli zdecydujemy się na urządzenia takie jak pilot WIFI zdalnego sterowania włącznikami LED, niemożliwe zdaje się zrezygnowanie z tradycyjnych włączników ściennych.

Większość elementów osprzętu elektrycznego, w tym również włączniki, dostępne są w sklepach przede wszystkim w kolorze białym. Ta uniwersalna barwa doskonale pasuje do każdego koloru ściany i wystroju wnętrza. Białe włączniki dostępne są zarówno w serii Ospel As, jak i w serii Ospel Aria.

Dostępne w ofercie LEDONE białe włączniki to zarówno włączniki pojedyncze (jednobiegunowe), jak i włączniki podwójne świecznikowe (dwubiegunowe) czy potrójne (trzybiegunowe). Posiadają one standardowe zabezpieczenie IP20. Ich montaż odbywa się na zaciski gwintowane w puszce instalacyjnej fi 60 lub zaciski bezgwintowe. Ramki dołączone do włączników umożliwiają ich montaż zarówno w pionie jak i w poziomie.

Nowoczesne włączniki – kiedy warto wybrać takie rozwiązanie?

Poszukujesz rozwiązania do nowoczesnych, eleganckich wnętrz o ciemnym wystroju? Czarne włączniki to doskonały wybór, dostępne są zarówno pojedyncze, jak i podwójne. Włączniki z serii Aria mogą zostać połączone z ramkami umożliwiającymi ich podświetlenie w aż 7 różnych kolorach. Doskonałym pomysłem jest skomponowanie czarnego włącznika z ramką podświetloną np. na granatowo.

Zastanawiasz się jak jeszcze możesz podkreślić nowoczesny charakter Twojego domu lub biura? Wybierz włącznik dotykowy natynkowy, który dostępny jest w kolorze białym lub czarnym. Włączniki te podobnie jak standardowe, mogą być pojedyncze, podwójne lub potrójne. Wykonane są one z hartowanego szkła odpornego na zarysowania czy wysokie temperatury. Minimalne obciążenie na jeden obwód włączników dotykowych to 3 W. Pasują one do standardowej puszki, a ich montaż opiera się na dołączonych do włącznika wkrętach.

Włączniki do zadań specjalnych

Włączniki służą nie tylko do prostego włączania i wyłączania światła w jednym pomieszczeniu. Wśród włączników do zadań specjalnych można wyróżnić włączniki chwilowe (dzwonki), włączniki krzyżowe oraz włączniki schodowe.

Włącznik chwilowy, zwany inaczej zwiernym, najczęściej wyposażony jest wyłącznie w jeden przycisk, który dokonuje chwilowego połączenia obwodu. Dzięki zastosowanej sprężynie po puszczeniu przycisku włącznik natychmiast odbija i rozłącza obwód. Włącznik ten najczęściej stosowany jest jako dzwonek. Dostępny jest on zarówno w kolorze białym, jak i czarnym. Oznaczony jest on symbolem dzwonka.

Z kolei włącznik krzyżowy warto wykorzystać, gdy światło w danym pomieszczeniu ma być zapalane z więcej niż jednego miejsca. Co ważne, łącznik czy też włącznik krzyżowy nie jest łącznikiem samodzielnym – musi mieć on połączenie z odpowiednio dobranymi łącznikami schodowymi. Podobnie jak łącznik chwilowy dostępny jest on również w dwóch kolorach. Oznaczony jest symbolem kratki.

Ostatni z wyróżnionych włączników to włącznik schodowy, który pozwala sterować oświetleniem z kilku miejsc. Najczęściej wykorzystywany jest – jak wskazuje nazwa – do włączania i wyłączania oświetlenia schodów, sprawdzi się jednak także w takich miejscach jak długie korytarze, pokoje przechodnie, a nawet salony czy sypialnie. Łącznik schodowy oznaczony jest symbolem schodów, w ofercie LEDONE dostępne są włączniki białe i czarne.

Zastanawiasz się, jakie włączniki wybrać do swojego domu lub biura? Nasi doradcy zawsze służą poradą, nie tylko dotyczącą kwestii technicznych, ale także estetycznych. Ponadto w porównaniu z niejedną konkurencyjną firmą produkty obecne w ofercie LEDONE cechują się niższą ceną bez straty na jakości towaru. Nasi klienci są zaskoczeni nie tylko szybkością wysyłki, ale również jakością względem ceny. Wybierz wysokiej jakości włączniki – wybierz LEDONE.

Loading...