Kategorie

Profesjonalne zasilacze do taśm LED

Profesjonalny zasilacz LED to urządzenie służące do zasilania oświetlenia LED. Tego typu produkty są często stosowane w skomplikowanych systemach oświetlenia LED, ponieważ są one w stanie wytrzymać znacznie większe obciążenia niż tradycyjne zasilacze. Ponadto można je zaliczyć do wydajniejszych niż tradycyjne zasilacze, co zapewnia znaczną energooszczędność.

Sortuj według

Barwa światła
Rodzaj gwintu
Moc[W]
Kolor szkła
Kształt
Napięcie (V)
Model
Napięcie znamionowe wyjściowe[V]
Moc znamionowa wyjściowa[W]
Kategorie

(Jest 30 produktów.)

Zasilacze LED – rodzaje

Profesjonalne zasilacze LED to jeden z rodzajów zasilaczy LED, czyli urządzeń przeznaczonych do zasilania diod LED. Najczęściej wyposażone są one w zabezpieczenia przed przeciążeniem, przegrzaniem i przepięciem, co zapewnia ich bezpieczne i wydajne działanie. Istnieje wiele zasilaczy profesjonalnych, wśród których można wymienić zasilacze Adler, POS i GLP IP67.

Zasilacze Adler 12V i 24V to zasilacze montażowe modułowe Slim o napięciu 12V i 24V w jakości premium. Można je zastosować w taśmach, modułach i żarówkach LED. Zasilacz tego typu posiada klasę szczelności IP20, co oznacza, że przeznaczony jest on do instalowania wewnątrz domu. Zasilacze o napięciu 12V dostępne są w wielu mocach: 60W, 80W, 100W, 120W, 150W, 200W, 240W oraz 360W. Zasilacze Adler 12V doskonałe są także do zastosowania w celu podświetlenia liter świetlnych, modułów świetlnych, różnorodnych tablic wyników i wyświetlaczy, a także do iluminacji budynków, oświetlenia domowego i biurowego oraz do podświetlania wnętrz.

Natomiast zasilacz Adler 24V to zasilacz profesjonalny montażowy modułowy siatkowy CCTV i LED. Jego podstawową cechą jest fakt, że to zasilacz stałonapięciowy, który posiada uniwersalny zakres wartości napięcia wejściowego, odpowiednie zabezpieczenia przeciążeniowe, zwarciowe i nadnapięciowe oraz funkcję chłodzenia swobodnym obiegiem powietrza. Takie parametry posiada także zasilacz modułowy siatkowy CCTV i LED POS 12V i 24V.

Zasilacz wodoodporny – rozwiązanie o podwyższonym standardzie

Zasilacz profesjonalny GLP IP67 to hermetyczny zasilacz o podwyższonym zabezpieczeniu, a przy tym dodatkowej ochronie przeciwnapięciowej. Dostępne są zasilacze o napięciu 12V i 24V, o mocy od 18 W do 200 W. Te wodoodporne zasilacze IP67 można zastosować zarówno do taśm LED, jak i do innych źródeł światła, jak żarówki lub listwy COB pracujące na napięciu V DC (stabilizowanym).

Warto pamiętać, że takie zasilacze LED można zastosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, ponieważ są one odporne na warunki atmosferyczne. Zasilacze o zabezpieczniu IP67 to również doskonałe rozwiązanie do łazienek, w tym oświetlenia wanien, kabin prysznicowych czy luster.

Klasa wodoszczelności oznaczona jako IP67 oznacza, że urządzenie jest pyłoszczelne, a podzespoły zasilacza zabezpieczone są drutem przed dostępem pyłu oraz krótkotrwałym zanurzeniem w wodzie. Gwarantuje to prawidłowe działanie zasilaczy profesjonalnych GLP IP67 w miejscach o podwyższonej wilgotności czy na zewnątrz budynków.

Zasilacz LED – jak dobrać odpowiedni do instalacji?

Taśmy LED z zasilaczem to znacznie częściej wybierane rozwiązanie niż LED-y bez zasilacza, dlatego decydując się na wybór profilu odpowiedniego do danego pomieszczenia, warto wybrać profil LED z miejscem na zasilacz, a także zaopatrzyć się w przedłużacz do zasilacza LED.

Zasilacz LED to bardzo ważna część każdej instalacji, ponieważ stanowi gwarancję jej prawidłowej i długiej pracy. Dobór właściwego zasilacza do taśm LED może wydawać się pozornie skomplikowany i wymagający specjalistycznej wiedzy. Jednak jeżeli posiadamy podstawowe informacje, jest to bardzo proste. Najważniejszy parametr, jaki jest niezbędny, to voltarz, czyli napięcie niezbędne do prawidłowej pracy urządzenia. Najczęstsza moc to 12V, jednak równie popularne są taśmy 24V.

Odpowiedni zasilacz LED powinien zostać dobrany na podstawie prostego obliczenia, jakim jest pomnożenie mocy poboru taśmy z 1 metra bieżącego przez liczbę metrów podłączonych do zasilacza. Dodatkowo przyjmuje się, że należy dobrać zasilacz z 10-15% zapasem mocy.

Taśma LED bez zasilacza może nie działać prawidłowo lub działać zbyt krótko, ponieważ często wówczas jest nadmiernie obciążona. Zastanawiasz się, czy zasilacz na baterie do LED to dobre rozwiązanie? Sprawdza się ono wyłącznie przy niewielkich instalacjach, najczęściej z taśm RGB służących np. do podświetlenia luster. Nie jest to wskazana opcja, jeżeli zamierzasz uczynić z oświetlenia LED główne oświetlenie w danym pomieszczeniu. Zasilanie power LED diod będzie możliwe również z wykorzystaniem tego typu zasilacza.

Loading...