Kategorie

Czujniki ruchu

Czujniki ruchu to urządzenia, które używane są do wykrywania obecności ruchu w pomieszczeniu. Mogą być one stosowane w oświetleniu, alarmach i innych systemach automatyki. Czujniki ruchu wykorzystywane w systemach LED najczęściej odpowiadają za włączenie światła lub jego zmianę.

Sortuj według

Kolor
Rodzaj gwintu
Szerokość produktu[cm]
Głębokość produktu[cm]
Długość/wysokość[cm]
Liczba punktów światła
Materiał dominujący
Styl
Kategorie
Kolekcja
Pomieszczenie

(Jest 8 produktów.)

Czujniki ruchu – zwiększenie bezpieczeństwa domu i jego mieszkańców 

Czujnik ruchu (inaczej: sensor ruchu) to urządzenie, które służy do automatyzacji obsługi sprzętów elektrycznych. Czujniki ruchu do oświetlenia LED dzielą się na czujniki mikrofalowe i czujniki PIR. Czujniki ruchu LED to popularne rozwiązanie, z którego korzysta coraz więcej konsumentów, szczególnie jeśli chcą oni stworzyć inteligentny dom. 

Czujnik ruchu do LED jest niezbędny, jeżeli chcemy mieć inteligentną instalację LED w naszym domu lub jego otoczeniu. Proponowane przez nas czujniki ruchu są łatwe w użyciu i niezawodne. 

MIkrofalowy sensor ruchu LED to aktywny detektor ruchu. Stanowi on zintegrowany element pomiarowy, który wysyła elektromagnetyczne fale wysokiej częstotliwości (5,8 GHz) i odbiera ich echo. Czujnik ruchu LED wykrywa zmiany w echu wywołane nawet najmniejszym poruszeniem w obserwowanym przez niego obszarze. Urządzenie cechuje się wysoką częstotliwością pracy, niewielką emisją mocy (<10 mW) i doskonałą detekcją ruchu w stronę lub od czujnika ruchu. Detektor może być sterowany zarówno zworkami, jak i potencjometrami. Wykonany jest on z tworzywa sztucznego. Czujnik ten posiada wbudowany czujnik zmierzchowy oraz przekaźnik czasowy, jest on przeznaczony do zabudowy w oprawach oświetleniowych. Jest zdolny do wykrywania ruchu przez szkło, tworzywa sztuczne, a także płyty karton-gipsowe w zasięgu od 1 m do 8 m. 

Czujniki ruchu PIR – nowoczesne i uniwersalne rozwiązanie

Czujniki ruchu PIR (Passive InfraRed) są urządzeniami, które wykorzystują podczerwień do wykrywania ruchu. Są one często stosowane w systemach alarmowych, światłach zewnętrznych oraz innych urządzeniach, które mają stanowić inteligentne udogodnienie codziennego życia. Czujniki te wykrywają zmianę ciepła w swoim polu widzenia, dzięki czemu mogą wykrywać ruch. Są one często stosowane w systemach oświetleniowych, aby automatycznie włączać światła w pomieszczeniu lub na zewnątrz, gdy tylko wykryją ruch. 

W ofercie LedOne można odnaleźć różne modele czujników ruchu PIR, które dzielą się na naścienne, podtynkowe oraz do puszki. Jednym z interesujących produktów jest mini czujnik LED 12V, który umożliwia sterowanie czasu działania po jego wzbudzeniu, ustawianym za pomocą suwaka „TIME” oraz nastawnym trybem pracy, uzależnionym od natężenia oświetlenia otoczenia za pomocą suwaka „LUX”. Czujnik ten doskonale współpracuje z oświetleniem LED, można go zamontować zamiast tradycyjnego włącznika światła, eliminując tym samym konieczność obsługi zewnętrznej. Przeznaczony jest on do taśm LED, modułów LED i opraw meblowych. Czujniki ruchu 12V wykrywają ruch maksymalnie do 6 m. Inny miniczujnik ruchu do LED to czujnik ruchu i zmierzchu PIR mini na 230V. Działa on w ten sam sposób co powyżej opisany mini czujnik ruchu do lampy. 

Dostępny jest również sensor ruchu PIR 180, czyli czujnik ruchu z dwoma zakresami regulacji – czasem pracy i natężeniem oświetlenia. Idealnie nadaje się on do każdej instalacji alarmowej i oświetleniowej. Czujnik ten dostępny jest w kolorze białym i czarnym. W ofercie naszego sklepu dostępne są także czujniki ruchu PIR naścienne i natynkowe, a do tego podtynkowe i puszkowe. 

Jak działa czujnik ruchu? 

Działanie czujników ruchu jest bardzo proste – opiera się na wysyłaniu fal elektromagnetycznych, a następnie ich odbieraniu (czujniki mikrofalowe) lub na detektorze podczerwieni (czujniki PIR). Każdy czujnik światła jest dostosowany do wykrywania ruchu różnych przedmiotów o różniących się między sobą wielkościach, dzięki czemu można go ustawić tak, aby wykrywał nie tylko ludzki ruch, ale także na przykład naszego psa chodzącego wokół domu. 

Jednak dzięki odpowiednim ustawieniom można uniknąć włączania się światła, gdy detektor wykryje ruchy bardzo niewielkich przedmiotów, takich jak opadające liście. W praktyce po zamontowaniu wybrany czujnik staje się całkowicie bezobsługowy. Każdy czujnik wystarczy jednorazowo ustawić, aby później działał on w pełni automatycznie przez długi czas. W naszym sklepie dostępne są różne czujniki, dzięki którym możesz wybrać model spełniający szczegółowe kryteria zarówno dotyczące zasięgu działania, jak i estetyki. 

Loading...