Kategorie

Sterowniki i ściemniacze LED

Sterowniki i ściemniacze LED to dwa różne produkty, które jednak mają wspólne zastosowanie. Dzięki sterownikom i ściemniaczom do taśm LED możliwe jest regulowanie natężania oraz barwy światła emitowanego przez taśmy. Poznaj ofertę firmy LED-ONE i wybierz odpowiednie akcesoria dla siebie.

Sortuj według

Kolor
Barwa światła
Moc[W]
Napięcie (V)
Długość[m]
Kategorie

(Jest 92 produktów.)

Sterownik do lamp LED – rodzaje

W naszej ofercie można znaleźć wiele rodzajów sterowników i ściemniaczy LED, wśród których można wyróżnić sterowniki jednokolorowe, sterowniki RGB, sterowniki RGBW, urządzania umożliwiające sterowanie telefonem, włączniki szafowe i profilowe, a do tego sterowniki i ściemniacze Mi-LIGHT (MIBOXER).

Sterowniki i ściemniacze różnią się między sobą przede wszystkim tym, do jakich taśm LED należy je stosować, ale także dodatkowymi funkcjami, takimi jak możliwość sterowania za pomocą telefonu lub opcja niewidocznego montażu podblatowego i w szafkach. Podzielić je można również na działające na fale radiowe lub podczerwień.

Sterownik do lampy LED umożliwia pełne wykorzystanie potencjału, jaki ukryty jest w oświetleniu LED. Jak działają sterowniki i ściemniacze LED? Ściemniacze do LED, podobnie jak sterowniki, to urządzenia bardzo proste w obsłudze. Montaż tych urządzeń nie stanowi większych trudności, uzupełnienie instalacji LED o te urządzenia jest bardzo intuicyjny i komfortowy dla użytkownika.

Sterowniki i ściemniacze LED – zastosowanie

Zastosowanie, jakie oferują sterowniki i ściemniacze LED, jest bardzo szerokie. W każdej instalacji LED niezbędny jest sterownik LED, ściemniacz to także rzecz, bez której prawidłowe działanie wybranych taśm LED może nie być możliwe. Dzięki ściemniaczom użytkownik ma możliwość włączania i wyłączania taśmy, a do tego sterowania natężeniem światła.

Ma on również możliwość wybrania różnorodnych programów świecenia, takich jak migotanie, ściemnianie lub płynne przechodzenia kolorów, może on również wybrać jeden kolor świecenia taśm LED. Pilot znajdujący się często w zestawie ma daleki zasięg działania, który sięga aż do 5-7 metrów. Ponadto często posiada on funkcję „Power Off Memory”, co oznacza, że sterownik lub ściemniacz zachowuje ostatnie ustawienia w przypadku zaniku, a następnie ponownego pojawienia się zasilania.

Warto zwrócić uwagę na to, że sterowniki jednokolorowe, zwane właśnie ściemniaczami, służą do ściemniania, rozjaśniania, włączania i wyłączania taśm LED jednokolorowych. Występują one w wersji klawiszowej oraz podblatowej, a także w wersji mini. Sterowniki te działają na fale radiowe lub podczerwień. Natomiast sterowniki RGB i RGBW służą do sterowania taśmami wielokolorowymi. Podobnie jak w przypadku ściemniaczy jednokolorowych mogą one działać, używając podczerwieni IR lub fal radiowych.

Nowoczesne sterowniki i ściemniacze LED

Natomiast sterowniki LED umożliwiające sterowanie telefonem to sterowniki Wi-Fi, które podłączone muszą zostać do taśm LED. Dedykowana aplikacja zainstalowana na smartfonie umożliwia dowolne włączanie i wyłączanie oświetlenia, a oprócz tego zmienianie jego barwy czy natężenia. Technologia Wi-Fi umożliwia sterowanie światłem bez zakłóceń przez nawet 8 różnych urządzeń jednocześnie.

Sterowniki działają w oparciu o specjalną aplikację, która posiada wbudowany zegar/timer umożliwiający uruchomienie lub wyłączenie oświetlenia o wybranej przez użytkownika godzinie. Można jednak również znaleźć w naszej ofercie sterowniki, które współpracują z asystentami głosowymi Alexa, Siri, Alisa, Google Assistant itd. Ponadto część ze sterowników posiada wbudowany tryb muzyczny, który bezprzewodowo steruje oświetleniem w rytm muzyki wprost z wybranej aplikacji, takiej jak np. Spotify. Taśmy mogą również migać do melodii stworzonej za pomocą wbudowanego mikrofonu w telefonie.

Z kolei włączniki szafkowe i podblatowe to nie tylko proste włączniki manualne do taśm LED, ale także sterowniki działające na podstawie dotknięcia sprężynki umieszczonej na czujniku czy wykrycia ruchu przez czujkę PIR. Użycie tych sterowników umożliwia automatyczne włączenie światła w kuchni czy garderobie bez używania przycisków. Odpowiednie czujki wykrywają ruch w danym obszarze, a następnie samodzielnie się włączają i po określonym czasie wyłączają.

Dostępne są też produkty z serii Mi Light LED, które oferują oświetlenie ambientowe, Oświetlenie to najczęściej używane jest do podkreślenia cech pomieszczenia lub stworzenia ciekawego nastroju. Może być ono zarówno subtelne, uzupełniając jedynie kolory wnętrza, jak i wyraziste, dodające dramatyzmu, a nawet klubowego charakteru.

Współczesne ściemniacze i sterowniki do oświetlenia LED umożliwiają wygodną zmianę natężenia i barwy światła za pomocą dedykowanego pilota, panelu dotykowego, smartfona czy poleceń głosowych. Rynek oświetleniowy oferuje bardzo różnorodne rozwiązania – od najprostszych ściemniaczy manualnych, po zaawansowane technologicznie zdalne systemy zarządzania oświetleniem. Wybór odpowiedniego urządzenia zależy wyłącznie od potrzeb i oczekiwań użytkowników.

Loading...