Kategorie

IR - podczerwień

Sterowniki RGB na podczerwień to urządzenia umożliwiające zdalne zarządzanie zarówno barwą, jak i natężeniem światła generowanym przez zmiennokolorowe taśmy RGB. Prezentowane zestawy składają się z taśmy LED RGB, sterownika na podczerwień i zasilacza. 

Sortuj według

Rodzaj gwintu
Moc[W]
Kolor szkła
Kształt
Szerokość produktu[cm]
Długość[m]

(Jest 15 produktów.)

Gotowe zestawy ze sterownikiem na podczerwień 

Gotowe zestawy taśmy LED ze sterownikiem na podczerwień są przeznaczone do taśm RGB (kolorowe). Gotowe zestawy taśm LED ze sterownikiem na podczerwień z oferty LedOne to kompletne oświetlenia LED, które są gotowe do montażu. W skład takiego zestawu wchodzi taśma LED RGB, a także sterownik na podczerwień i odpowiedni zasilacz. 

Sterowniki na podczerwień komunikują się za pomocą fal podczerwieni IR. Ten rodzaj komunikacji wymusza każdorazowo kierowanie pilota w stronę sterownika. Wybrane modele mają funkcję DIY, a także funkcje mieszania oraz zapamiętywania własnych wariacji koloru. 

W naszej ofercie można znaleźć zestawy z taśmą LED RGB 150 IP20 na diodzie 5050, która posiada 30 diod na metr. Każda z nich świeci na wszystkie dostępne kolory, które możemy regulować za pomocą sterownika. Każda z taśm posiada od spodu warstwę przylepną na klej. W zestawach tych znajdują się także zasilacze: wtyczkowe lub laptopowe. Dostępne w naszej ofercie sterowniki to:

  • sterownik RGB IR 44 – sterownik z pilotem 44-przyciskowym, odbiór fal na podczerwień,
  • sterownik RGB IR 24 – sterownik z pilotem 24-przyciskowym, odbiór fal na podczerwień,
  • sterownik RGB IR 24 w wersji mini – sterownik z pilotem 24-przyciskowym, odbiór fal na podczerwień.
  • sterownik RGB IR 24 z dwoma wyjściami – sterownik z pilotem 24-przyciskowym, odbiór fal na podczerwień. 2 wyjścia pozwalają podłączyć równolegle taśmy LED RGB w celu uniknięcia zjawisku spadku napięcia i słabszego świecenia po 7. metrze. 

Jak działa sterownik IR na podczerwień? 

Sterownik IR jest wykorzystywany głównie w mniejszych instalacjach, np. w przypadku montażu taśmy za TV, na regałach lub szafkach. Doskonale sprawdza się on w przypadku krótkich instalacji LED w różnych miejscach, ponieważ jednym pilotem można obsługiwać wszystkie sterowniki. 

Jeżeli chcesz, aby sterownik przechwycił sygnał IR z pilota, należy wycelować nim mniej więcej w miejsce, gdzie ustawiona została czujka podczerwieni. Dzięki rozwiązaniu, jakim jest czujka na kablu, sam sterownik można schować, a wystawić wyłącznie czujkę. 

Sterownik posiada pamięć ostatniego trybu, co oznacza, że wznawia on pracę na ostatnim trybie sprzed jego wyłączenia. W przypadku włączenia/odłączenia czy braku prądu, po ponownym dopływie zasilania sterowników również wznawia pracę w trybie i ustawieniach sprzed odłączenia zasilania, oszczędzając tym samym użytkownikowi konieczność poszukiwania ostatnich wybranych przez niego ustawień. 

Taśma LED RGB – czym się charakteryzuje? 

Taśma LED RGB to taśma złożona z diod LED, która używana jest do tworzenia różnych kolorów i efektów świetlnych. Taśma ta najczęściej sprzedawana jest w postaci rolek, a po odpowiednim jej podłączeniu można wytworzyć wyjątkowe efekty świetlne. Taśma LED RGB jest bardzo łatwa w obsłudze, może być ona sterowana za pomocą sterowników na podczerwień, a także innych. Można jej używać do dekoracji wnętrz, tworzenia podświetlenia mebli i sprzętu AGD, a także w wielu innych, różnorodnych zastosowaniach.

Taśma LED RGB to taka, na której zamontowane są diody typu RGB, czyli świecące trzema podstawowymi kolorami: czerwonym, zielonym i niebieskim. Za pomocą kontrolera możemy włączać każdy z tych kolorów, a także zmieniać je w dowolnym momencie. Mieszanie się kolorów podstawowych sprawia, że można uzyskać praktycznie nieskończenie wiele innych odcieni (liczba barw zależy od podłączonego kontrolera oraz od programów, jakie on obsługuje). Przy odpowiednio dobranym sterowniku możliwe jest uzyskanie każdego koloru świecenia, a ponadto jego różne programy będą gwarantowały widowiskowe przejścia między kolorami oraz ciekawe zmiany odcieni. 

Taśma na diodach 5050 jest zbudowana z 30 sztuk diod na 1 metr bieżący, co odpowiada 150 diodom na 5 metrów. Jest to taśma LED najnowszej generacji, w której diody świecą bardzo jasno. Taką taśmę na białym podkładzie PCB można dzielić na kawałki 10 cm za pomocą nożyczek. Ponadto ma ona warstwę przylepną na spodzie, dlatego wystarczy odkleić warstwę ochronną i już można umieścić ją w wybranym miejscu. Elastyczność, jaką charakteryzuje się ta taśma, pozwala układać ją w dowolnych kształtach. Warto dodać, że jest to taśma niewodoodporna, o poborze energii na poziomie 7,2 W/1 mb. 

Loading...