Kategorie

Sterowanie telefonem taśmami LED

Oświetlenie LED jest coraz częściej wybierane z uwagi na swoją nowoczesność, energooszczędność i różnorodne rozwiązania aranżacyjne, które oferuje. Coraz częściej jego użytkownicy, poszukując najbardziej wygodnego rozwiązania decydują się na sterowanie LED telefonem. Działanie, jakim jest sterowanie LEDami z telefonu możliwe jest dzięki odpowiednim sterownikom lub pilotom, które dostępne są w ofercie LEDONE.

Sortuj według

Barwa światła
Moc[W]
Napięcie (V)
Długość[m]
Kategorie

(Jest 8 produktów.)

Jak sterować LEDami z telefonu?

Zastanawiasz się jak sterować LEDami z telefonu? Rozwiązanie to umożliwiają odpowiednie sterowniki i ściemniacze LED. Oświetlenie LED, a w szczególności LED sterowany telefonem umożliwia stworzenie w pełni inteligentnego oświetlenia. Za pomocą telefonu lub tabletu można intuicyjnie zarządzać wszelkimi funkcjonalnościami i parametrami wybranych taśm LED. Rozwiązanie to nie tylko doświetla wnętrze, ale także dekoruje pomieszczenie iluminacjami świetlnymi i buduje odpowiednią atmosferę.

Sterowanie LED telefonem umożliwiają odpowiednie sterowniki LED. Umożliwiają one sterowanie przez telefon, niezależnie czy oparty jest on o system Android, czy IOS. Oprócz sterowników można wyróżnić również dedykowane piloty WiFi zdalnego sterowania włącznikami LED, które najczęściej występują w formie niewielkiego breloka zasilanego odpowiednią baterią.

Sterowanie LEDami z telefonu – jaką rolę odgrywa sterownik LED WiFi?

Sterowanie LEDami z telefonu umożliwiają sterowniki LED WiFi. W przeciwieństwie do sterowników LED radiowych oferują one dostęp do oświetlenia LED w dowolnej chwili, ponieważ nie potrzebujemy dedykowanego pilota. Ponadto niektóre z nich umożliwiają sterowanie LEDami z dużej odległości lub nawet głosowo.

Sterowniki te obsługują wszystkie najpopularniejsze rodzaje taśm LED, takie jak taśmy MONO, taśmy RGB i taśmy RGBW. Niektóre z oferowanych sterowników LED WiFI można dołączyć do już istniejącej instalacji LED, rozbudowując istniejące w niej sterowniki LED działające w oparciu o fale radiowe o dodatkowe sterowanie przy użyciu sieci WiFI. Niewielkie rozmiary tych urządzeń umożliwiają ich montaż nawet w nietypowych miejscach.

Sterowniki Magic Home w ofercie LEDONE

W ofercie LEDONE można odnaleźć wiele urządzeń oferujących sterowanie LED telefonem. Wśród nich można wymienić:

  • kontroler ściemniacz mini Magic Home WiFi IOS, który przeznaczony jest do taśm LED MONO jednokolorowych,
  • kontroler mini Magic Home WiFi Android IOS do taśm LED RGBW sterowany telefonem lub laptopem,
  • kontroler mini Magic Home WiFi Android IOS do taśm LED RGB,
  • kontroler mini Magic Home WiFi Android IOS do taśm LED RGBW w zestawie z pilotem radiowym posiadającym 21 przycisków.

Kontrolery Magic Home sterowane są poprzez sieć WiFi za pomocą telefonu z zainstalowaną aplikacją Magic Home lub Magic Home Pro, która dostępna jest na system Android i IOS. Ponadto istnieje możliwość sterowania za pomocą laptopa z zainstalowaną aplikacją Magic LED Lights (dostępna jest ona na system Windows 8.1 lub nowszy). Sterowniki te działają za pomocą fal radiowych po zasięgu domowej sieci Wi-FI 2,4 GHz aż do 50 metrów w przestrzeni otwartej.

Aplikacja Magic Home oferuje możliwość zmiany kolorów z wbudowanego pierścienia kolorów, dodatkowo można za jej pomocą przyciemnić lub rozjaśnić wybraną barwę oraz uruchamiać tryby dynamiczne. Aplikacja ma także wbudowany zegar (timer), który umożliwia uruchomienie lub wyłączenie oświetlenia o wybranej przez użytkownika godzinie.

Co jeszcze wyróżnia sterowniki Magic Home? Umożliwiają one sterowanie oświetleniem w rytm muzyki prosto z aplikacji, takiej jak np. Spotify czy YouTube. Taśmy mogą również migać w rytm muzyki wykrywanej za pomocą wbudowanego mikrofonu w telefonie. Kontrolery mogą być obsługiwane aż przez 8 telefonów lub tabletów jednocześnie, ponadto są one wysoko energooszczędne, ponieważ w trybie czuwania pobierają mniej niż 0,1 W.

Pozostałe sterowniki LED WiFi

W ofercie LEDONE dostępne są także sterowniki umożliwiające sterowanie LEDami z telefonu z serii Smart Tuya przeznaczone do sterowania taśmami LED RGB, a także taśmami jednokolorowymi. Aplikacja Smart Tuya współpracuje z asystentami głosowymi takimi jak Alexa, Siri, Alisa czy Google Assistant. Dostępna jest ona zarówno na telefony z systemem Android, jak i IOS. Sterowniki Smart Tuya to bardzo praktyczne urządzenia, za pomocą których można regulować poziom natężenia światła i jego barwę, a także korzystać z innych funkcjonalności taśm LED.

Rozwiązanie, jakim jest sterownie przez telefon elementami systemu LED, takimi jak taśmy czy żarówki staje się coraz popularniejsze. Można dzięki niemu znacznie ograniczyć ilość zbędnych gadżetów, takich jak różne piloty do sterowania LED, a także obsługiwać oświetlenie LED z dowolnego miejsca, nawet na dużą odległość, bez celowania w określony punkt, jak to ma miejsce w przypadku prostych sterowników radiowych.

Loading...