Kategorie

Złączki wago

Złączki WAGO mają wiele uniwersalnych zastosowań. Doskonale odnajdują się one nie tylko w instalacjach LED, ale także w innych systemach oświetleniowych, systemach żaluzji i rolet czy systemach otwierania drzwi i bram. Montaż wtykowy przewodów jednodrutowych bez użycia narzędzi w złączkach WAGO do puszek instalacyjnych pozwala znacząco zaoszczędzić zarówno czas jak i koszty.

Sortuj według

(Jest 10 produktów.)

Złączki WAGO – uniwersalne rozwiązanie

Złączki WAGO służą przede wszystkim do łączenia ze sobą kabli niskiego napięcia. Stanowią one jeden z najpopularniejszych elementów z kategorii elektryka i akcesoria, ponieważ nie wymagają żadnych narzędzi, aby prawidłowo działać. Oferują one możliwość szybkiego połączenia różnorodnych kabli i przewodów, także w ramach systemów oświetlenia. Kostki WAGO to akcesoria wielorazowego użytku, są one odpowiednie zarówno dla przewodów jedno- i wielodrutowych, jak i linkowych.

Czym wyróżnia się kostka prądowa, jaką jest kostka WAGO? Kostka ta to produkt elektroizolacyjny o niewielkich rozmiarach. Jest ona wyposażona w specjalny klips zaciskowy, który umożliwia stałe utrzymanie przewodu we właściwym miejscu. W ten sposób zapobiega ona powstawaniu luzów w instalacji elektrycznej, jednocześnie oferując możliwość bezproblemowego wypięcia kabli. WAGO zlączki mają przezroczystą obudowę, dzięki czemu można zauważyć, czy kabel jest w pełni odpowiednio zamocowany.

Złączki WAGO w ofercie LEDONE

Szybkozłączki umożliwiają szybki i prosty montaż i pewne łączenie i rozdzielanie kabli oraz przewodów elektrycznych w instalacjach domowych. Zaprojektowane do stosowania w typowym zakresem napięć obudowy wynoszącym do 450 V. Kostki WAGO przewyższają zdecydowanie inne szybkozłączki do kabli, dzięki swoim zaletom. W ofercie LEDONE dostępnych jest wiele różnych szybkozłączek WAGO, takich jak:

  • transparentna szybkozłączka WAGO Compact 2 x 0,5-2,5 mm² do przewodu typu drut 2273-202 – rodzaj zacisku w przypadku tej kostki WAGO to PUSH WIRE®, posiada ona dwa miejsca do podłączania przewodów,
  • transparentna szybkozłączka WAGO Compact 4 x 0,5-2,5 mm² do przewodu typu drut 2273-204 – rodzaj zacisku w przypadku tej kostki WAGO to PUSH WIRE®, posiada ona cztery miejsca do podłączania przewodów,
  • transparentna szybkozłączka WAGO Compact 5 x 0,5-2,5 mm² do przewodu typu drut 2273-204 – rodzaj zacisku w przypadku tej kostki WAGO to PUSH WIRE®, posiada ona cztery miejsca do podłączania przewodów,
  • transparentna szybkozłączka WAGO Compact 3 x 0,5-2,5 mm² do przewodu typu drut 2273-203 – rodzaj zacisku w przypadku tej kostki WAGO to PUSH WIRE®, posiada ona trzy miejsca do podłączania przewodów.

Wyróżnione WAGO złączki do przewodu typu charakteryzują się znamionowym napięciem udarowym 4 kV, drugą strefą zabrudzenia, prądem znamionowym wg EN 24A, a także napięciem znamionowym wg EN 450 V. Montowane są one bocznie, a konieczna długość odizolowania przewodu w ich przypadku to 11 mm.

Szybkozłączki na linkę – gdzie można wykorzystać to rozwiązanie?

WAGO złączki na linkę są to szybkozłączki posiadające dźwignie zwalniające, przeznaczone są one do przewodów linkowych, jedno- i wielodrutowych. Przy zakresie zacisku od 0,08 mm² do 4 mm² można je stosować do wszystkich przewodów przyłączeniowych bez użycia narzędzi. Odpowiednie są one zarówno do przewodów elastycznych (linka), jak i do przewodów sztywnych (drut) i przewodów wielożyłowych. Napięcie znamionowe właściwe dla tych szybkozłączek to 300 V, natomiast prąd znamionowy to 20 A.

W ofercie LEDONE znajduje się również złączka zaciskowa 12 torowa o przekroju 2,5 mm, która służy do łączenia przewodów i kabli. Jej zewnętrzna obudowa wykonana jest z wysokiej jakości polipropylenu max 250 V. Listwa jest bardzo wysokiej jakości, a gwint nie ulega uszkodzeniu nawet przy bardzo mocnym dokręcaniu przewodów.

Zastanawiasz się, jak połączyć przewód typu drut lub typu linka za pomocą złączki WAGO? Wystarczy odbezpieczyć klips i wsunąć kabel do środka. Następnie konieczne jest dociśnięcie dźwigni lub dokręcenie gwintu. Warto pamiętać, że końcówki łączonych przewodów muszą być odizolowane na długości ok. 11 mm. W tym celu najlepiej użyć specjalnych ściągaczy do izolacji, aby nie uszkodzić przewodów.

Złączki WAGO dostępne w ofercie certyfikowanego sklepu LEDONE to gwarancja nie tylko prostej i szybkiej pracy, ale także doskonałego, długotrwałego połączenia przewodów. Zdecyduj się na produkty, które cechuje wysoka trwałość i łatwość w obsłudze.

Loading...