Kategorie

Profile do taśm LED

Profile do taśm LED służą do estetycznego ukrycia taśm LED w instalacjach znajdujących się przy suficie lub w ścianie. Mogą być one wykonane z aluminium lub z PCV. Poznaj bogatą ofertę profili do taśm LED dostępnych w sklepie LedOne.

Sortuj według

Kolor
Rodzaj gwintu
Kolor szkła
Szerokość produktu[cm]
Długość[m]
Głębokość produktu[cm]
Długość/wysokość[cm]
Średnica/szerokość klosza[cm]
Liczba punktów światła
Styl
Kategorie
Kolekcja
Pomieszczenie

(Jest 139 produktów.)

Profile do taśm LED – dlaczego warto się na nie zdecydować? 

Profile do taśm LED to wklęsłe listy (wykonane z anodowego aluminium lub plastiku), które służą do montażu taśmy ledowej. Profil do taśmy LED plastikowy z PCV posiada osłonę, która może być matowa lub transparentna. Natomiast listwy LED aluminiowe wykonane są z aluminium poddanego elektrolitycznej oksydacji, dzięki czemu jest ono odporniejsze na korozję. 

Profile LED mają za zadanie chronić zabezpieczenia taśmy LED przed uszkodzeniami oraz odprowadzanie ciepła, co znacznie wydłuża żywotność diod. Dzięki odpowiedniej osłonie można uzyskać jednolity strumień światła. Profile do taśm LED można stosować w mieszkaniach, a także w pomieszczeniach biurowych czy sklepowych witrynach. 

Profil aluminiowy do taśm LED 

W ofercie LedOne Biała można odnaleźć wiele różnorodnych paneli aluminiowych, wśród których można wyróżnić profile nawierzchniowe, wpuszczane, narożne, gięte, a także klosze i zaślepki. Każdy profil jest wykonany z wysokiej jakości anodowanego aluminium, które jest odporne na korozję i trwałe. Profile aluminiowe do taśm LED są idealnym rozwiązaniem do tworzenia niestandardowego oświetlenia LED, które jest w stanie wytrzymać wysokie obciążenie, a oprócz tego jest odporne na uszkodzenia. Ponadto profile aluminiowe są łatwe w montażu i dostępne w wielu kolorach, takich jak biały, srebrny i czarny. 

Profile są wygodnym rozwiązaniem w montażu taśm LED o maksymalnej szerokości 12 mm. Większość profili dostępnych w naszej ofercie można zamontować, przyklejając je, wciskając lub mocując na uchwyty. Dodatkową i bardzo ważną cechą, którą posiada listwa LED aluminiowa, jest wysoka skuteczność odprowadzania temperatury z taśm LED, która w dużym stopniu wpływa na jej żywotność, wydłużając ją. W ofercie listw aluminiowych można znaleźć również listwy LED natynkowe. Profil aluminiowy płaski to uniwersalne rozwiązanie, które można zastosować w wielu wnętrzach. 

Profil do listwy LED z PCV 

Profil do listwy LED z PCV jest wykonany z wytrzymałego tworzywa sztucznego, co czyni go wyjątkowo trwałym i odpornym na zmiany temperatury. Profil PCV do taśmy LED jest lekki i łatwy w montażu, a jego prosta konstrukcja umożliwia łatwe dopasowanie go do wielu różnych powierzchni. Profil plastikowy odporny jest na ścieranie i zarysowania. Dostępny jest w takich kolorach jak biały, szary i czarny. 

Profile plastikowe przeznaczone są do słabszych taśm LED, ponieważ nie odprowadzają one ciepła. W ofercie dostępne są profile PCV nawierzchniowe i narożne. Jeżeli zastanawiasz się, jaki profil do taśmy LED wybrać, czy lepszy będzie profil LED PCV, czy aluminium, zastanów się, jak silne LED-y będą zamontowane, a także co jest bardziej istotne: cena czy długotrwałość zarówno LED-ów, jak i profilu. 

Akcesoria do profili do taśm LED 

Profile do taśm LED to produkty, które potrzebują akcesoriów takich jak taśmy montażowe do profili oraz włączniki do profili LED. Dostępna jest taśma aluminiowa i taśma piankowa. Taśma aluminiowa idealnie pasuje do gotowych gzymsów oświetleniowych na oczka halogenowe; to wypust, w którym umieścić można np. kolorowe taśmy led i uzyskać podwójny efekt dekoracyjny sufitu. Taśmę wystarczy przykleić na całej długości instalacji LED, a następnie nakleić na nią taśmę LED. 

Natomiast dwustronna taśma piankowa posiada bardzo wysoką odporność na skropliny wodne, jednak ograniczoną na UV. Produkt ten posiada bardzo dobrą przylepność i trwałość, a także dużą wytrzymałość na ścinanie. 

Ponadto w naszej ofercie możesz znaleźć włączniki dotykowe sprężynowe 5 A i 8 A do taśm LED. Włączanie, wyłączanie, ściemnianie odbywa się poprzez dotknięcie sprężynki umieszczonej na czujniku. Poruszenie sprężynki powoduje włączenie lub wyłączenie taśmy LED, dotknięcie i przytrzymanie powoduje ściemnienie lub rozjaśnienie taśmy LED. Znacznym ułatwieniem jest dioda LED, która sygnalizuje położenie włącznika w profilu.

Loading...