Kategorie

Taśmy LED - 5 metrów

Taśma LED 5 m to popularne rozwiązanie, dostępne w wielu sklepach, w tym również w LEDONE. Taśmy te dostępne są w wielu rodzajach, dlatego warto dowiedzieć się czym charakteryzuje się każdy z nich, zanim podejmiemy decyzję o tym, jaką taśmę LED 5 m powinniśmy wybrać.

Sortuj według

Barwa światła
Moc[W]
Jasność[lm]
Napięcie (V)
Klasa efektywności energetycznej - stara klasyfikacja
Długość[m]
Kategorie
Klasa szczelności

(Jest 102 produktów.)

Rodzaje taśm LED 5 m

Taśmy LED mierzące 5 metrów występują w wielu różnych rodzajach, takich jak:

  • taśma MONO 2835 - 300 diod / 5m,
  • taśma MONO 2835 - 600 diod / 5m,
  • taśma MONO 2835 - 12V PREMIUM,
  • taśma MONO 5050 - 300 diod / 5m,
  • taśma MONO COB 12V,
  • taśma MONO COB 24V,
  • taśma MONO 2835 - 24V PREMIUM,
  • taśma MULTI - RGB.

Jak łatwo można zauważyć produkt, jakim jest taśma LED 5m najczęściej występuje w opcji jednokolorowej, czyli MONO. W takim wypadku może ona świecić w kolorze biały zimny, biały neutralny lub biały ciepły. Dostępne są one zarówno w opcji ze standardowym zabezpieczeniem IP20, które oznacza, że powinny one być montowane wewnątrz suchych pomieszczeń, jak i w opcji o podwyższonym zabezpieczeniu, określane są one jako wodoodporne.

Taśmy LED 5050 to mocniejszy pasek LED, który wyposażony jest w diody LED o wielkości 5,0mm x 5,0mm. Wymiary te oznaczają, że każda dioda obecna w taśmie LED 5050 jest wystarczająco duża, aby pomieścić w niej oddzielne chipy LED, dlatego taśmy te występują nie tylko w opcji jednokolorowej, zwanej MONO, ale również jako taśmy LED RGB i taśmy LED RGBW z dodatkową barwą białą.

Natomiast taśmy LED SMD 2835 to nowość na rynku oświetleniowym, która jednak bardzo szybko zyskała ogromną popularność ze względu na swoją bardzo wysoką wydajność. W rozmiarze 2,8 mm x 3,5 mm chip 2835 jest dostępny wyłącznie dla białych diod LED. Taśmy te stanowią bardziej wydajny odpowiednik dla taśm LED 5050, który wytwarza o około 20% więcej światła, jednocześnie pobierając znacznie mniej mocy.

W ofercie LEDONE dostępne są również taśmy LED COB. Taśmy te stanowią innowacyjne rozwiązanie, dzięki któremu można stworzyć efekt jednolitej linii światła bez widocznych światła. Energooszczędne diody COB (ang. Chip on Board) pozwalają uzyskać wysoki strumień świetlny i dużą moc. Ich nazwa odnosi się do sposobu montażu chipa w bezpośrednim kontakcie z podłożem w celu wytworzenia matrycy LED.

Czy taśma LED COB jest lepsza od taśmy LED SMD? Odpowiedź na to pytanie jest niejednoznaczna, jednak diody COB zużywają znacznie mniej energii i emitują lepszą wiązkę światła w porównaniu ze starszymi technologiami LED, takimi jak LED SMD, a także są jaśniejsze.

Taśmy LED 12 V czy taśmy LED 24 V – jakie wybrać?

Moc taśmy LED często bezpośrednio skorelowana jest z jej jasnością świecenia. Warto jednak zauważyć, że profesojonalna taśma LED jest w stanie świecić znacznie jaśniej i dłużej od wersji ekonomicznej przy takim samym poborze mocy, czy podobnej konstrukcji. Z tego powodu wybierając taśmę LED zawsze powinniśmy zwrócić uwagę na jej napięcie zasilające. Taśmy LED 12 V najczęściej wykorzystywane są w przypadku krótkich odcinków do 5 metrów. Pamiętaj jednak, że taśmy LED 5 m można łączyć ze sobą w znacznie dłuższe kawałki.

Natomiast taśmy LED 24 V dzięki zastosowaniu wyższego napięcia zasilającego są w stanie zachować jednolitą moc świetlną na odcinku aż do 10 metrów przy jedynie pojedynczym wpięciu zasilania. Pamiętaj jednak, że warto zawsze wybrać odpowiedni zasilacz do taśmy LED 5 m, który może zagwarantować jej w pełni prawidłowe działanie.

Zasilacz do taśmy LED 5 m - jaki wybrać?

Najpopularniejsza taśma LED 5050 5 m to taśma ledowa o poborze mocy 14,4 W/m. Oznacza to, że odcinek o długości 5 metrów będzie posiadać pobór energii na poziomie 72 W. W tym przypadku dobór zasilacza powinniśmy rozpocząć przynajmniej od mocy około 80 W.

Planujesz zakup taśmy LED bez zasilacza w zestawie, a nie jesteś pewny jak silny powinien on być? Wystarczy, że znasz moc znamionową metra kupowanej taśmy oraz jej długość. Po pomnożeniu tych wartości przez siebie i dodaniu 10% zapasu otrzymasz niezbędną moc zasilacza.

Co, jednak gdy obawiasz się, że Twoje wyliczenia mogą okazać się błędne? W takim przypadku doskonałe rozwiązanie stanowi taśma LED 5 m z zasilaczem, którą możesz odnaleźć wśród gotowych zestawów taśm LED.

Wybierając taśmę LED, zwróć uwagę nie tylko na jej oznaczenia, ale także na jej jakość. Jeśli nasz pasek LED będzie pracował przez długi czas i zależy nam, aby wytrzymał jak najdłużej, zawsze powinniśmy decydować się na profesjonalne rozwiązania z wydłużoną gwarancją producenta tak jak w przypadku LEDONE. Nasz sklep udziela 24-miesięcznej gwarancji na oferowane produkty.

Loading...