Kategorie

Oprawy przemysłowe i świetlówki LED

Świetlówki LED to wydajny, ekologiczny i ekonomiczny sposób na oświetlenie przemysłowe. Wykorzystują one diody LED do wytwarzania światła, co sprawia, że są znacznie bardziej energooszczędne niż tradycyjne świetlówki czy halogenowe systemy oświetleniowe. Ponadto są one wytrzymałe i bezpieczniejsze w użyciu, dzięki czemu mogą służyć przez długi czas bez konieczności ich częstego wymieniania.

Sortuj według

Kolor
Rodzaj gwintu
Szerokość produktu[cm]
Liczba punktów światła
Materiał dominujący
Kategorie

(Jest 10 produktów.)

Świetlówki LED – czym się charakteryzują?

Świetlówki LED zwane są także jarzeniówkami LED, tubami LED czy rurami LED. Nazwy te nawiązują do ich charakterystycznego kształtu, który dobrze widoczny jest w przypadku świetlówki tuby LED T8 18W 120 cm. Świetlówki LED to doskonałe energooszczędne zamienniki tradycyjnych świetlówek liniowych, które emitują znacznie więcej światła, dzięki odpowiedniemu kątowi świecenia.

Popularne świetlówki LED T8 oraz świetlówki T5 cechują się wysoką trwałością na wstrząsy i wibracje, a ponadto są w pełni bezpieczne do codziennego użytkowania, ponieważ nie emitują promieniowania i nie zawierają szkodliwych gazów czy cieczy. Ponadto są one ekologiczne, ponieważ wydzielają bardzo małe ilości dwutlenku węgla i promieniowania UV, a także doskonale oświetlają wnętrze.

Świetlówki LED polecane są w barwach 4000-4500K (dzienna) lub 6000-6500K (zimna). Wynika to z tego, że najczęściej stosowane są w miejscach pracy, których oświetlenie powinno być dzienne lub zimne. Ważne jest to, że większość świetlówek wymaga zasilania jednostronnego 230V, co oznacza, że mogą być one bezpośrednio podłączone do prądu.

Świetlówka LED z oprawą to jarzeniówka wyposażona w odpowiednią rurę, wewnątrz której znajdują się diody LED. Mogą być one zasilane jednostronnie lub dwustronnie. Oprawy do świetlówek posiadają w swoim wnętrzu przetwornicę odpowiedzialną za obniżanie napięcia i doprowadzenie go bezpośrednio do źródła światła. Jeżeli oba przewody – fazowy i neutralny są doprowadzone tylko do jednego gniazdka, to jest to zasilanie jednostronne. Analogicznie, jeżeli przewody przechodzą przez całą obudowę tak, że docierają również do drugiego trzonka, to jest to świetlówka LED dwustronna.

Zastosowanie świetlówek T8

Świetlówka T8 LED to współcześnie jedna z najczęściej stosowanych w oświetleniu. Cechuje się ona średnicą rury na poziomie 26 mm. Dzięki swojej wysokiej trwałości można odnaleźć ją w warsztatach i garażach. Ponadto jej uszkodzenie nie wymusza na nas wymiany całej oprawy na świetlówki, a jedynie źródła światła. Jej zastosowanie w źródłach światła zapewnia bardzo dużą trwałość, która wynosi średnio 20 000 godzin ciągłego świecenia, dla porównania zwykła świetlówka świeci tylko 1000 godzin.

Świetlówki T8 najczęściej występują w długościach 60 cm lub 120 cm. Jednak to te o długości 120 cm są najbardziej uniwersalne i najczęściej wybierane spośród wszystkich długości. W użyciu przemysłowych dostępne są również świetlówki mające 150 cm, które są najmocniejsze. Wybierając oprawę do świetlówki warto kierować się nie tylko jej długością, ale również tym, aby była ona hermetyczna.

Oprawy do świetlówek LED - dlaczego warto wybrać hermetyczne?

Zastanawiasz się czym charakteryzują się hermetyczne oprawy do świetlówek LED? Hermetyczna oprawa do świetlówki LED doskonale sprawdzi się do oświetlenia powierzchni magazynowych, hal produkcyjnych oraz garaży. W ofercie LEDONE można znaleźć oprawy hermetyczne o różnym zabezpieczeniu, od najmniejszego, do stosowania wewnętrznego (IP20) po wysokiej jakości zabezpieczenia (IP65, IP67).

Oprawy na świetlówki IP65 czy IP67 są całkowicie zabezpieczone przed wnikaniem pyłu, wytrzymują zalanie strugami wody z dowolnych kierunków, a także wszelkie warunki atmosferyczne. Hermetyczna oprawa do świetlówki powinna być optymalnie dopasowana do wymagań panujących w wybranym miejscu montażu. Jeżeli chcesz, aby działała ona na zewnątrz wybierz świetlówki LED z oprawą taką jak oprawa hermetyczna IP67 120 cm 1 x T8 lub oprawa hermetyczna IP65 na 2 świetlówki T8 120 cm.

Hermetyczna oprawa świetlówki LED o zabezpieczeniu IP67 o wymiarach: długość 120 cm, wysokość 6 cm i szerokość 10, 5 cm, ma miejsce wyłącznie na jedną świetlówkę. Jej nowoczesny wygląd sprawia, że dobrze prezentuje się w każdym wnętrzu. Wykonana jest ona z tworzywa i szybki. Podobne wymiary posiada lampa o zabezpieczeniu IP65 na dwie świetlówki T8, dostępna jest także oprawa mająca tylko 60 cm.

Lampy te zasilane są bezpośrednio z sieci napięciem 230V co eliminuje konieczność stosowania dławików i układów zapłonowych, a także zwiększa bezawaryjność lampy. Lampa może być montowana bezpośrednio do sufitu natynkowo lub na linkach. Doskonale nadaje się ona do oświetlania miejsc, które ze względu na trudne warunki w nich panujące powinny posiadać oświetlenie o wysokim stopniu szczelności IP. Przykładem takich miejsc mogą być hale produkcyjne, magazyny, a także warsztaty, garaże czy kotłownie.

Loading...