Kategorie

Włączniki szklane

Szklane włączniki światła stanowią elegancki i niedrogi sposób na urozmaicenie każdego wnętrza. Można je z łatwością zainstalować samodzielnie, ponieważ ich montaż nie różni się znacznie od montażu częściej spotykanych, plastikowych włączników. W ofercie LEDONE dostępne są w dwóch podstawowych kolorach – czarnym i białym co umożliwia dopasowanie ich do wielu wnętrz. Ponadto szklane włączniki są trwałe, wodoszczelne i łatwe w utrzymaniu.

Brak dostępnych produktów

Obserwuj nas! W tym miejscu zostanie wyświetlonych więcej produktów w miarę ich dodawania.

Włączniki szklane – nowoczesne rozwiązanie dla Twojego domu

Włączniki szklane to obecnie jedna z najnowocześniejszych opcji, jeżeli chodzi o sterowanie oświetleniem. Wyróżniają się one wśród innych włączników, które najczęściej są stworzone z plastiku. Ich niewątpliwą zaletą jest nowoczesny design, ale wyróżnia je także prostota i wygoda obsługi. Wykonane są one z wysokiej jakości szkła hartowanego, które jest odporne na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne.

Szklane włączniki doskonale sprawdzą się w każdej aranżacji wnętrza, jednak najlepiej wyglądają w nowoczesnych domowych lub biurowych przestrzeniach. Mogą być one wyposażone w różne dodatkowe funkcje, takie jak sterowanie jednym lub wieloma źródłami światła, czy też integrację z systemami inteligentnego domu.

Zastanawiasz się, na co zwrócić uwagę wybierając włączniki światła szklane? Po pierwsze, zastanów się, czy warunki panujące w pomieszczeniu nie będą dla niego szkodliwe. Szklane wyłączniki są wodoodporne i dobrze wytrzymują urazy mechaniczne, jednak najczęściej posiadają zabezpieczenie wyłącznie IP20, co oznacza, że nie są one bryzgoszczelne czy odporne na duże stężenia pyłów.

Wszystkie dostępne wyłączniki szklane obecne w ofercie LEDONE zostały wykonane w technologii LED. Ponadto szklane włączniki manualne dostępne w ofercie są najwyższej jakości, w 90% energooszczędne (klasa energetyczna A+++). Można wśród nich wyróżnić:

  • włączniki pojedyncze (jednoobwodowe) – białe i czarne, dotykowe z podświetleniem,
  • włączniki podwójne (dwubiegunowe) – białe i czarne, dotykowe z podświetleniem,
  • włączniki potrójne o podwyższonym zabezpieczeniu IP45 – białe i czarne, dotykowe z podświetleniem.

Włączniki montowane są w puszkach o średnicy 60 mm podtynkowo za pomocą odpowiednich śrub. Ponadto do każdego włącznika dodawany jest LED Adapter. Warto wiedzieć, że minimalne obciążenie na jeden obwód włączników dotykowych to 3W. Włączniki potrójne posiadają funkcje otwierania, stop i zamykania. Nie ma potrzeby przytrzymywania przycisku - wystarczające jest wyłącznie jedno dotknięcie odpowiedniego przycisku. Przełączniki szklane w momencie, gdy są wyłączone podświetlają się na niebiesko.

Zalety szklanych włączników

Włączniki szklane dostępne w ofercie LEDONE zostały zaprojektowane z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach, którzy cenią nie tylko wysoką jakość, ale i estetykę wykonania. Szklany panel dotykowy, w które są wyposażone, jest bardzo czuły, a przy tym elegancko się prezentuje. Każdy z obecnych w ofercie włączników szklanych posiada subtelne podświetlenie LED stref sterowania, co nie tylko zapewnia wygodę, ale i zapewnia bardziej interesujący wygląd.

Zastanawiasz się, w jakich wnętrzach odnajdą się takie włączniki? Ich surowa estetyka doskonale wpisuje się w każde nowoczesne pomieszczenie, w stylu industrialnym czy high-tech. Produkty mogą zostać zastosowane również we wnętrzach w stylu glamour czy skandynawskim. Nie odnajdą się one jednak dobrze w pomieszczeniach zaaranżowanych np. rustykalnie.

Ponadto wśród zalet szklanych włączników w technologii LED odnaleźć można również wszystkie zalety, które charakterystyczne są dla tego typu oświetlenia, takie jak:

  • energooszczędność – oświetlenie LED jest o około 90% oszczędniejsze w poborze energii niż jego standardowe odpowiedniki,
  • odpowiednie certyfikaty – oferowane włączniki dotykowe szklane posiadają certyfikat RoHS,
  • duża żywotność – szklane włączniki mogą wydawać się nietrwałe, jednak są one stworzone z hermetycznego szkła, a także wodoodporne,
  • ekologiczność - oświetlenie LED dzięki niskiemu zużyciu energii nie wytwarza praktycznie CO2, a ponadto szkło jest znacznie neutralne dla środowiska niż PCV.

Poszukując nowoczesnego osprzętu elektroinstalacyjnego, sprawdź ofertę włączników szklanych, które mogą być doskonałym rozwiązaniem nie tylko dla Twojego domu, ale także dla biura. Polecamy szklane włączniki w uniwersalnych kolorach, takich jak czerń i biel, które dostępne są w ofercie sklepu LEDONE.

Loading...