Kategorie

Profile do taśm LED aluminiowe gięte

Profil aluminiowy gięty LED to doskonałe rozwiązanie zarówno do pomieszczeń, jak i wnętrz, łuków, czy innych elementów architektonicznych o nietypowych kształtach. Profil LED gięty to doskonałe rozwiązanie, jeżeli chcesz przedłużyć żywotność taśmy LED. Aluminium, z którego stworzone są nasze gięte profile gwarantuje lepsze odprowadzenia ciepła, a co z tym się wiąże – chłodzenie taśmy, dzięki czemu będzie ona świecić znacznie dłużej.

Sortuj według

(Jest 4 produktów.)

Profil aluminiowy gięty – dlaczego warto wybrać to rozwiązanie?

Zastanawiasz się, czy profil aluminiowy gięty to rozwiązanie dla Ciebie? Profile do taśm LED to rozwiązanie, które posiada wiele zalet, ale dlaczego to profile aluminiowe są najczęściej polecane?

Po pierwsze profil aluminiowy LED znacznie przedłuża żywotność taśmy LED. Aluminium, z którego jest stworzony gwarantuje znacznie lepsze odprowadzenie ciepła, przedłużając żywotność taśmy LED. Często w szczególnie skomplikowanych miejscach stosuje się przyklejanie taśmy bezpośrednio na powierzchnię, co w konsekwencji sprawi, że będzie ona działać zdecydowanie krócej. W takich przypadkach polecane są gięte profile, które można z łatwością dowolnie ukształtować.

Po drugie, profil LED gięty gwarantuje znacznie lepszą przyczepność taśmy LED do podłoża, dzięki czemu się ona nie odkleja i nie tworzą się nieestetyczne wybrzuszenia. Profile gięte posiadają odpowiednio przygotowane miejsca na wklejenie taśmy LED. Warto jednak pamiętać o wcześniejszym przygotowaniu podłoża, powierzchnia musi być sucha, gładka i odtłuszczona.

Z tych powodów profil aluminiowy gięty nie powinien być traktowany jako opcjonalny dodatek do taśmy LED, a jej bardzo ważny element. Każdy profil LED został zaprojektowany do współpracy z taśmą LED o określonej szerokości, dzięki czemu zawsze wiadomo, w jaki sposób przykleić taśmę, a sama czynność umieszczania jej jest łatwa i może zostać wykonana przez osoby nieposiadające większego doświadczenia.

Profile gięte w ofercie LEDONE

W ofercie LEDONE można znaleźć profil LED gięty na rolce o długości 1 mb, który stanowi radiator elastyczny cięty z rolki służący do odprowadzania ciepła z taśm LED. Jego montaż możliwy jest na taśmę dwustronną klejącą, klej montażowy lub kołki po samodzielnym nawierceniu profilu.

Jeżeli szukasz profilu giętego wraz z kloszem mlecznym typu klik, również takie rozwiązanie jest dostępne. Występuje ono w dwóch długościach – 1 metr lub 2 metry. Aluminiowy profil do zastosowań giętych w dwóch kierunkach jednej płaszczyzny, może być wyginany ręcznie przy niewielkim wysiłku. Warto pamiętać, że w przypadku gięcia na zewnątrz należy zastosować dłuższy klosz. Zestaw ten przy zastosowaniu taśmy wodoodpornej może być montowany na zewnątrz. Klosz mleczny dołączony do zestawu doskonale rozprasza światło, tworząc jednolitą płaszczyznę świetlną. Zalecane zastosowanie jest do niego taśmy z gęstością 120 diod na 1 mb.

Wśród profili giętych dostępnych w ofercie znajduje się również profil aluminiowy elastyczny anodowany do LED 2 m w zestawie z kloszem w dwóch kolorach do wyboru (transparentny lub mleczny). Profil powierzchniowy elastyczny służy do układania taśm LED o szerokości do 12 mm, wykonany jest on z aluminium anodowanego. Do profilu użyć można takie taśmy LED jak: SMD 3528, 2835, 3014, 5050, 5630, 5730, IP 20, IP 65 o szerokości do 12 mm, z wyjątkiem taśm o klasie szczelności IP68, taśmy RGBW IP65 oraz taśmy 230 V.

Zastosowanie i montaż profili giętych

Profile gięte LED są wygodnym rozwiązaniem przy montażu taśm LED o maksymalnej szerokości 12 mm. Profil można zamontować w płytach meblowych, sufitach, ścianach czy płytkach przyklejając go, wciskając lub mocując na uchwyty. Dzięki znajdującym się w zestawach wciskanym kloszom montaż profili możliwy jest praktycznie w każdym miejscu. Ponadto istnieje możliwość montażu zewnętrznego przy zastosowaniu odpowiedniego klosza oraz taśmy wodoodpornej. Pamiętaj, że profil aluminiowy gięty to idealne rozwiązanie na wszelkie krzywizny, łuki, okrągłe zabudowy i wnęki.

Taśma LED umieszczona w profilu będzie na pewno równo zamontowana w jednolitej linii, bez wybrzuszeń i nieestetycznych krzywizn. Jeżeli zdecydujesz się na przykręcenie profilu wybierz wkręty z płaską główką, tak, aby nadmiernie nie odstawały od profilu. Pamiętaj także, że montaż klosza powinien odbyć się już po zamocowaniu profilu. Wówczas klosz po docięciu za pomocą odpowiednich narzędzi na odpowiednią długość należy wcisnąć w profil.

Loading...